Tele 5 ve TV3 “disko” programında Copa del Rey’in finalini verecek

Tele 5 ve TV3 “disko” programında Copa del Rey’in finalini verecek

Orta saha oyuncusu, Castilla-La Mancha Media’ya yaptığı açıklamalarda seçimlerden çok memnun kaldı. “Eğer Calderon’daysa ve o stadın son senesiyse, bana göründüğü gerçeğinin yanı sıra duygusal bir çağrışımı da olacaktır. harika bir stadyum “dedi.

Fuentealbilla’dan önce yarın PSG’nin kahramanı olacak. Iniesta, son lig maçında Alavés’e karşı yedek olduktan sonra Emery’nin takımıyla karşı karşıya gelecek onbirde olacak.

Iniesta, Busquets’in yerine 64. dakikada sahaya çıktı ve Barselona’nın Mendizorroza’daki kapsamlı zaferine katıldı. Rekabetçi bir hız kazanmasına yardımcı olan bir karşılaşma.

Tele 5 ve TV3 “disko” programında Copa del Rey’in finalini verecek

PSG – FC Barcelona: üçlü düello

Busquets’e de. İki oyuncu yakın zamanda sakatlıklardan yeniden ortaya çıktı ve PSG’nin baş kahramanları olacaklar.

Brezilya’da ve özellikle Rio de Janeiro’da var olan güvenlik eksikliği, Olimpiyat Oyunları vesilesiyle varlığını azaltmış görünmüyor. Ve değilse, Çarşamba gecesi Galeao havaalanına indikten hemen sonra korkunç bir olay yaşayan Çin basketbol takımına sorun.

Bazı Brezilya medyasına göre Asya ekibi bir çekimin ortasında çekildi. Brezilya’daki Sport TV Globo’ya göre, Çin delegasyonu, şehrin en tehlikeli bölgelerinden biri olan Rio’nun kuzeyinde, Mare mahalleleri yakınında, şehrin kırmızı ve sarı hatları arasında bir çatışmanın ortasındaydı. .

Hem oyuncular hem de antrenörleri ve onlara eşlik eden gazeteciler, sosyal ağları birkaç dakika önce ne kadar korktuklarını anlatan mesajlarla doldurdular ve hatta yaşadıkları sahnenin fotoğraflarını bile yayınladılar. Görüntüler, bazılarının Rio 2016 Oyunlarına atıfta bulunan bir panelin yanında ilginç bir şekilde casinoslot 45 yerde yattığını gösteriyor.

Rafinha Alcántara pedal çeviriyor. Olimpiyatlarda Güney Afrika’ya karşı ilk maçında (0-0), maçın son yarım saatini oynamak zorunda kaldı. Renato Augusto’nun yerine girdi ve Seleçao’nun yüzünü değiştirdi.

Joaquim Piera (Brezilya)

Konular

Rafinha

Barça oyuncusu, milli takımıyla neredeyse üç haftalık bir antrenmandan sonra daha büyük zorluklarla yüzleşecek bir pozisyonda. Brasilia’daki Mané Garrincha Ulusal Stadyumu’nda SPORT’a özel olarak “Bir maçın 90 dakikasını oynayabileceğimi hissediyorum” dedi.

Uzlaşmacı ve takım tonunu benimseyerek, “Yer değiştirmeme şaşırmadım, çünkü en iyi fiziksel durumumda olmadığımı biliyorum, yavaş yavaş gitmek daha iyidir” dedi.

İspanyol-Brezilya iç mekanı kolay bir yaz geçirmedi. Mayıs ayında, Barça’nın çifte damgasını vurduğu Copa del Rey finalinde, sağ kalçasında Centennial Copa América’yı oynamasına engel olan bir kopma vardı. Amerika Birleşik Devletleri’ne gitti, ancak tek bir eğitim bile yapmadan aceleyle geri dönmek zorunda kaldı.

Barselona’ya vardığında Rio Oyunları ile yüzleşebilmek için kendini Barça’nın iyileşme görevlilerinin eline verdi. “Şimdi kendimi daha iyi hissediyorum, bazı problemlerim vardı ama çok şükür üstesinden geldiler” dedi.

Rafinha, Seleçao ile 18 Temmuz’da Teresópolis’te yoğunlaştığından beri, “Burada olabileceğimi gösterebilmek için çok çalışıyorum” diyor.

Barça’daki Luis Enrique’de olduğu gibi, “bebek canarinha” da koçu Rogério Micale’nin güvenine sahip. Bu nedenle Olimpiyat turnuvası boyunca çekirdekte önemli bir isim olarak anılıyor.

Leo Messi’nin Brezilya’daki 1 numaralı hayranı, yurttaşlarının Barcelona’daki idolüne ve hücum partnerine olan hayranlığını kamuya açık bir şekilde ifade etmesi için sunduğu her fırsatı değerlendiren Neymar Jr.’dan başkası değil.

Joaquim Piera (Brezilya)

Ney, Olimpiyat turnuvasının ilk gününde Güney Afrika’ya karşı “baby canarinha” çekilişinin ardından (0-0) Brasilia’daki Mané Garrincha Ulusal Stadyumu’nun karma bölgesinde Brezilya basınına katıldı. O zaman Brezilyalı bir radyo gazetecisi (yanlış bir şekilde) ona, Messi’nin Albiceleste’ye döndüğünü doğrulayan iddia edilen bir açıklamasını sordu, bu da Edgardo Bauza’nın antrenör olarak gelişiyle aynı zamana denk geldi. Ve Ney’in ani tepkisi memnuniyet verici oldu. “Onun adına çok mutluyum, çünkü biz meslektaşız ve her şeyden önce arkadaşız,” dedi, bunların sadece spekülasyon olduğunu bilmeden.

Neymar için dünya futbolundaki gerçek çatlakların kim olduğu konusunda olası bir tartışma yok. Seleçao’nun kaptanı, “hepimiz sahada en iyiyi görmek istiyoruz ve en iyisi her zaman Barça’da veya Arjantin’de oynamak zorunda.” 

Neymar, Blaugrana soyunma odasındaki hiyerarşiden çok memnun. Ve tam olarak, La Canarinha’dan topu en çok alan ve bitiren oyuncu olduğunu haklı çıkarmak için Barça’da olanları bir örnek olarak kullandı. “Takım tek bir oyuncu için oynarsa, takım bir bütün olarak hareket etsin, biz de bunu Barcelona’da yapıyoruz, hepimiz topa daha çok dokunan Messi’ye göre oynuyoruz, ancak o zaman hepimiz gol atarız “dedi. “Daha sonra diğerlerini kızdıracağımız için Leo için oynadığımız için değil, birçok insan bunu anlamıyor ve sonunda saçma şeyler söylüyor” diye bitirdi. 

Rio de Janeiro’daki Rus konsolosluğu, Polis tarafından bildirildiği üzere, Cuma günü bu Brezilya kentinde Olimpiyat Parkı yakınında bir Rus diplomatın kendisine saldırmaya çalışan bir adamı vurarak öldürdüğünü yalanladı ve olayın başkahramanı olduğunu açıkladı. sahte bir kimlik kullanmak.

Rio de Janeiro’daki Rus konsolosluğundan bir kaynak, “Bildirilen olaya Rus kurumlarıyla bağlantılı hiç kimsenin katılmadığını ve kendisini konsolos yardımcısı olarak tanımlayan kişinin sahte kimlik kullanan bir Brezilyalı olduğunu garanti edebiliriz” dedi. Polis yaklaştığında söz konusu sahte kimliği kullanırdı.

Rio de Janeiro Eyaleti Sivil Polisi’nin geçen Perşembe akşamı verdiği bilgiye göre, kendisini Rio de Janeiro’daki Rusya’nın konsolos yardımcısı olarak tanımlayan 60 yaşındaki Brezilyalı bir avukat, şehrin büyük bir caddesinde kendisine saldırmaya çalıştığı iddia edilen bir adamı öldürdü. Olimpiyat Oyunlarının çoğu tesisine ev sahipliği yapan mahalle. 

Bir jiu-jitsu uygulayıcısı olduğunu söyleyen ve kimliği açıklanmayan sahte diplomat, silahlı bir saldırgana tepki gösterdiğini ve ikisi arasındaki mücadelenin ortasında silahın patladığını bildirdi. Karısı ve kızıyla birlikte, motosikletli iki kişinin araca yaklaştığında trafik sıkışıklığı nedeniyle durdurulan bir arabada olduğunu ve saldırganlardan birinin saldırıyı duyurmadan önce sürücünün camını silahla kırdığını sözlerine ekledi.

Olay, Olimpiyat Oyunları tesislerinin çoğunun bulunduğu Rio de Janeiro’nun batısındaki Barra de Tijuca semtinin ana caddesi Avenida de las Américas’ta meydana geldi. Olay, bu Cuma günü Olimpiyat Oyunlarının açılış töreninin arifesinde ve Rio de Janeiro sokaklarının, özellikle Barra de Tijuca’nın polis ve ordu tarafından işgal edildiği bir zamanda meydana geldi.

60 yaşındaki Brezilyalı bir avukat olan Rio de Janeiro’daki Rus konsolos yardımcısı, yarın açılacak Olimpiyat Oyunları tesislerinin çoğunu barındıran mahalledeki büyük bir caddede onu soymaya çalışan bir adamı öldürdü. şehir, polisi bildirdi.

Polis Cinayet Bölümü’ne göre, bir jiu-jitsu uygulayıcısı olan ve kimliği açıklanmayan Brezilya’nın Minas Gerais eyaletinden olan diplomat, silahlı bir saldırgana tepki gösterdiğini ve ikisi arasındaki mücadele sırasında silahın patladığını söyledi. Rio de Janeiro’nun medeni.

Saldırı, saldırgan zanlının derhal ve yerinde ölümüne neden oldu.

Konsolos yardımcısı, karısı ve kızıyla birlikte bir motosikletli iki adam aracına yaklaştığında trafik sıkışıklığı nedeniyle durdurulan bir arabada olduğunu ve saldırganlardan birinin saldırıyı duyurmadan önce sürücünün camını silahla kırdığını anlattı. .

Olay, Olimpiyat Oyunları tesislerinin çoğunun bulunduğu Rio de Janeiro’nun batı kesimindeki mahalle olan Barra de Tijuca’nın ana caddesi Avenida de las Américas’ta meydana geldi.

Olay, Olimpiyat Oyunlarının açılış töreninin arifesinde ve başta Barra de Tijuca olmak üzere Rio de Janeiro sokaklarının polis ve ordu tarafından işgal edildiği bir dönemde meydana geldi.

Forvet Kevin Durant, ABD basketbol takımının Oyunlarda yarışacak liderlerinden biri olan merkez Carmelo Anthony ile birlikte, bu Perşembe günü Rio de Janeiro’da Efe’ye “İspanya’ya karşı oynamak her zaman bir meydan okumadır” ve her zaman öyle olduğunu söyledi. “Pau Gasol’un büyük hayranı”.

Son sezonlarda Oklahoma City Thunder’ın lideri olan ve bir sonraki sezonda Golden State Warriors için oynayacak olan 27 yaşındaki Durant, bu açıklamaları ABD seçimi maçında oluşturulan karma bölgelerden birinde yaptı. Rio de Janeiro’daki Ana Basın Merkezi’nin (MPC) tıka basa dolu ‘Samba’ odasında gerçekleşen medya ile.

‘ABD Takımının’ tabanı, bu Perşembe günü Rio de Janeiro şehrinde onu çevreleyen gazeteci grubunun önünde “iyimser” olduklarını, ancak “bu oyundaki hiçbir şeyin basit olmadığını” hatırlattı.

“Bu sporda garanti edilen hiçbir şey yok. Ve bunu biliyoruz. Bu Cumartesi Çin’e karşı başlayacak olan yolculuğu takdir ediyoruz ve son haftalarda üçüncü kez onlarla karşılaşmaktan mutluluk duyuyoruz.” Oklahoma, iki sezon önce NBA şampiyonu olan ve bu sonuncusu olan Golden State Warriors’ın en önemli parçalarından biri olacak.

“Burada favori olduğumuzu biliyoruz, ancak hiçbir şey garanti değil,” dedi Durant, şimdiye kadar Rio’daki konaklamasının “çok tatlı, su üzerinde güzel bir otelde” olduğunu açıklayarak “Silver Cloud” gezisine atıfta bulundu. Kadın ve erkek basketbol takımlarının yer aldığı.

“Bizi bir tekneye bindirdiler ve bu uzun zaman önce alınmış bir karardı. Nerede kaldığın önemli değil. Basketbol oyunları oynamak için buradayız” dedi.

Efe tarafından ABD’nin son iki Olimpiyat finalinde (2008 Pekin’de 118-107 ve Londra’da dört yıl önce 107-100) mağlup ettiği İspanyol takımı hakkındaki fikri sorulduğunda ve İspanya’nın ana oyuncusu olacağına inanıyorsa Durant yine rakip olarak, onunla yüzleşmenin “her zaman büyük bir zorluk olduğunu” belirtti.

“Ama kiminle oynamamız gerektiğini oynamaya istekliyiz.