Umarım Eurobasket bittiğinde bir anlaşmaya varmış oluruz “”

Umarım Eurobasket bittiğinde bir anlaşmaya varmış oluruz “”

Madridistaların bu fikirde olduğunu sanmıyorum, ondan uzak", mahkum etti.

ÇİN’DE DAHA FAZLA VARLIK

Tebas ayrıca kurumunun İspanyol kulüplerinin "yansıtmak" ve ne olduğunu gör "teknik kalitede oyuncular" Çin’de yapabilirler "Santander Ligi’nde mükemmel oynayın" Espanyolista Wu Lei’nin ardından.

Başkan, Suudi oyuncuları geçen sezon İspanyol takımlarına getiren girişime benzer bir girişimi reddetti ve Çin sosyal ağlarında sadece Real Madrid ve Barcelona değil, tüm İspanyol kulüplerinin varlığını artırmayı seçti. "kulüplerimizin yazında oyunları yeniden tanıtın".

"Espanyol’un bu yaz Çin’de olmasının önemli olacağını düşünüyorum. Wu Lei fenomeni Çin pazarını sürüklemeye hizmet edecek"açıkladı.

Thebes, Wu’nun etkisine dikkat çekti: "İlk sonuçlar çok iyi. Çin’de hareket eden şey çok büyük ve İspanyol futbolu için çok iyi".

Çin futboluyla işbirliğinde LaLiga başkanı ekonomik kontrol, uluslararası genişleme planları, Çin Süper Ligi’nin iç organizasyonu, dijital dünya ve diğerleri gibi alanlara dikkat çekti. "spor temaları" kadın ve alt kategori ekipleri veya hem İspanya’da hem de Çin’de kalıcı performans merkezlerinin kurulması gibi.

"Çin’de Süper Lig’den sonra ikinci (en çok takip edilen) rekabet hedefimizdir. Herkes için bir şeyler olduğunu düşünmeme rağmen (diğer liglerle) çok fazla rekabet var. Çin pazarı gelişecek ve çok dikkatli olmanız ve çok iyi konumlandırılmış olmanız gerekiyor.", stres oldu.

Miami’deki başarısız Girona-Barça girişiminin ardından Çin’de lig maçı oynama olasılığı ile ilgili olarak Tebas, bunu kabul etti. "yükseltilebilir", olmasına rağmen "önce iç problemler çözülmelidir. Bunu yapmak, 20. kilometreden geçmeden maraton koşmak gibidir".

PALO A RUBIALES

Tebas ayrıca, İspanya Futbol Federasyonu (RFEF) başkanı Luis Rubiales tarafından bu hafta yapılan duyuru gibi birkaç güncel durumu analiz etti. "Eklediği Pazartesi günleri artık futbol olmayacak: "Cuma günleri ne olacağını göreceğiz".

"Sanırım başkanımızın bir başka oluşumuyla karşı karşıyayız, hatta bunu yapma biçiminde bile. Bir oluşumdan meydana gelmeye gideriz. Son zamanlarda medya kahvaltılarında Süper Kupa formatlarındaki değişiklikleri öğrendik, şimdi Twitter’da Pazartesi ve Cuma günleri olanı değiştirmek için verdiği teorik bir kararı öğrendik. En uygun yer gibi görünmüyor", belirtti.

"Pazartesi günkü oyun önemsiz bir konu değil, aynı zamanda stratejik. Şimdi yeni bir zaman grubumuz varsa (Pazar günü öğleden sonra saat 2’de), belki açık olan ve aynı zamanda uluslararası stratejimiz için bize hizmet eden, Pazartesi günleri çok daha fazla takım oynayabilir. Bu nedenle, zarar gören takımlar için hasarın çok daha az olacağını sözlerine ekledi.".

Dün Real Madrid ile Barcelona arasında oynanan maç hakkında (0-1) Tebas, göremediğini kabul etti (Çin’de 03.45’te oynandı) ancak bunu teyit etti. "mevsimin ne olduğunu doğrular".

SUPERLEAGUE’YE KARŞI

Lider, olası bir Avrupa Süper Ligi oluşturulmasıyla ilgili olarak bir kez daha bunu şöyle tanımladı: "bar sayacı fikri"Ve not etti ki "derinlemesine çalışmalar yapılırsa, orta vadede bunun mutlak bir başarısızlık olacağını anlayacaklardı."Avrupa’nın harikalarından beri "yarışmaları kazanmaya alışkındır", Y "her yıl kazanmış gibi davranmak çok karmaşık".

"Üçüncü yıl Real Madrid veya Bayern’i tek bir Süper Lig kazanmadan veya Mart ayında hiçbir şeyin oynanmadığı bir Real Madrid maçında görmek istiyorum. Markanız, yardımlarınız ve görsel-işitsel kaliteniz etkilenecektir. 18 (takım) arasından 20’sine olacak"ekledi.

VAR’da LaLiga’nın bir numarası ona göründüğünü söyledi "çok iyi", olmasına rağmen "Hayranların ve medyanın ne zaman uygulanması gerektiğini iyi bilmediğini ve çok fazla kafa karışıklığı yarattığını eleştiririm.".

Javier Tebas, Rubiales’e yanıt veriyor

Tebas, Piqué’ye yanıt verir: "O mükemmel bir oyuncu ve kötü bir avukat"

Son olarak, LaLiga başkanlığındaki geleceği sorulduğunda Tebas, şunu kabul etti: "ilk başta evet" Ekim 2020’de yapılması planlanan seçimler için geçerli olacak: "Önümüzdeki yıllarda stratejiye katkıda bulunabileceğimi düşünüyorum ama Tanrı söyleyecek ve zaman karar verecek".

Sarri yönetimindeki Juventus’ta yeni bir fırsatın tadını çıkaran Arjantinli forvet Gonzalo Higuaín, Madrid’de tanıştığı Cristiano Ronaldo ile ilişkisi, Arjantin takımı ve geleceğiniz hakkında ‘Fox Sports’ röportajında ​​konuştu.

26.09.2019

19: 01’de CEST

Konular

Cristiano Ronaldo

Spor İngilizcesi

superbeti giriş

Gonzalo Higuain: Cristiano Ronaldo artık daha olgun

Higuaín ve Ronaldo Madrid’de 4 sezon (2009-10 / 2012-13) bir giyinme odasını paylaştılar ve 7 yıl sonra Arjantinli forvet şimdi bir başka: "Onunla İspanya’da oynadım. Yıllar geçti, şimdi başka bir oyuncu, daha olgun bir aile buldum … Onunla tekrar oynadığım için mutluyum".

Seçim, 2014 Dünya Kupası’ndaki başarısızlık

Kendisiyle 75 maç oynayıp 31 gol attıktan sonra Mart 2019’da Arjantin takımından emekliye ayrıldığını açıklayan ‘pipita’, takıma her şeyi verdiğini, özlemesine rağmen artık bundan keyif aldığını söyledi. başka bir taraf.

En kötü anısına sahip olduğu maçlardan biri, Argentia’nın Almanya’ya 1-0 yenildiği ve Higuaín’in Albiceleste takımını geçme şansı olduğu 2014 Dünya Kupası finali:  "Beklenmedik bir hareketti, orada olmalıydım ve ne yazık ki gerçekleşmesini sağlayamadım. Aklıma gelen ilk şeyle tanımladım, bugün aynısını yapar mıyım bilmiyorum. Dışarı çıkıp arkamdan beni tutuyor. 15 metrede bir defans oyuncusu onu bana verdi ve döndüğümde golü önümde tuttum. Olduğundan daha kolay görünüyor", oyunu anlattı.

Geri çekilmesi ve River Plate’e dönüş olasılığı

Higuaín, henüz 18 yaşındayken Real Madrid’e katılmak için on yaşından beri oynadığı River Plate gençlik akademisinden ayrıldı. Ve şimdi geri dönmeyi düşünmese de, gelecekte bunu göz ardı etmiyor: "Bu yıl ve gelecek yıl var. Kapıları asla hiçbir şeye kapatmam. Harika bir koç var, onları çok seven birkaç meslektaşım. Nehir halkı benimle her zaman harikaydı, ama hey, şimdi şimdiyi düşünmeye ve burada Calcio’da eğlenmeye çalışıyorum." 

"Higuaín kariyerine Juventus’ta son verebilir."

Cristiano Ronaldo’nun Messi’nin ‘The Best”teki zaferinden sonra Instagram’daki esrarengiz mesajı

Arjantinli forvet oyuncunun net olduğu şey, 31 yaşında bir oyuncu olarak profesyonel futbola veda etme anının gittikçe yaklaşması: "Futbolla bağlantılı olarak devam etmenin çok zor olduğunu görüyorum. Kafamda başka projelerim var. Erkekler için bir futbol okulu yapmak ve onlara yaşadıklarımı ve yaşadıklarımı öğretmek isterim. Belki bir çocuk futbolda başarılı olur ve ona verdiğim tavsiyeleri hatırlar. Bence çok değerli ve pek bir şey yapılmıyor".

Barça Lassa’nın iki yeni oyuncusu Phil Pressey ve Rakim Sanders’ın sunumu sırasında Barça Lassa genel menajeri Nacho Rodríguez, oyun kurucunun hala bir yaşında olmasına rağmen, kulübün Tyrese Rice’ın devamlılığını düşünmediğini açıkça belirtti. . sözleşmeden daha fazlası.

08/29/2017

Saat 15: 39’da CEST

Xavi Martínez Olivar @merve_soz

Bu bağlamda, Nacho Rodríguez şunları açıklamıştır: "Oyuncuya sezon sonunda, Haziran ayında ona sahip olmadığımız söylendi. Birkaç kulüp sordu, ancak bazı koşullar veya diğerleri nedeniyle bir anlaşma yoktu. Hala piyasada. Sürekli temas halinde olduğumuz temsilcisiyle onun için bir çıkış yolu arıyoruz. Ama tekrar ediyorum, önümüzdeki sezon Rice’ımız yok.". 

Sorun şu ki, Ağustos ayının sonu ve Rice henüz kulüpten ayrılmamış. Günler geçerse ve onun için bir çıkış yolu yoksa ne olabilirdi? Nacho, kulübün Amerikan üssünü başka bir takıma gitmezse Barça B’ye göndermekle tehdit edip etmediği konusunda ortaya çıkan söylentileri netleştirmedi. "Bir kulüp ile anlaşmaya varmaya çalışacağız" – tekrarladı Nacho Rodríguez- "Takımlarda yaralanmalar olabilir, Çin pazarı açık …. Umarım Eurobasket bittiğinde bir anlaşmaya varmış oluruz.". Güvenelim.

Başka bir özel isim: Kevin Seraphin. Eurobasket seçimine odaklanan Fransız pivotu, diz problemleriyle ilgili belirsizlik yarattı. Nacho Rodríguez bu konuda güven verici bir mesaj göndermek istedi. "Hafta sonu onunla temas halindeydim. Cuma günü dizinden bir darbe aldı ve önlem olarak Pazar günü hazırlık maçında oynamadı. Ancak Pazartesi günü normal eğitim aldı ve sorun çıkmayacak. Tıbbi hizmetlerimiz, özellikle Dr. Dani Florit, Fransız doktorlarla da temas halindeydi.".

Pressey’deki bahis

Yeni oyuncularla ilgili meseleye giren Nacho, işe alım nedenlerini açıkladı. Sanders hakkında şunları söyledi:"Birkaç pozisyonu işgal edebilen fiziksel bir üçlüdür. Avrupa tecrübesine sahip ve fiziksel gücü nedeniyle iki, üç ve dört olarak performans sergileyebiliyor, geçen yıl biraz zayıflamış bir pozisyonu tamamlamamıza yardımcı olacak ‘çok yönlü’.".

Phil Pressey şöyle tanımlandı: "Heurtel’i tamamlayan bir imza olarak. Yoğun, hızlı, agresif, iyi bir pasör ve üç şut atabiliyor. Avrupa basketboluna uyum sürecine ihtiyacı var ve bu yüzden iki haftadır gençlerle antrenman yapıyor."

Barça Lassa, Amerikan Phil Pressey’in imzasını duyurdu

FC Barcelona Lassa’nın yeni oyuncusu Rakim Sanders

Gerçek şu ki, Barça’nın tarih boyunca ABD’li muhafızlarla deneyimi pek başarılı olmadı. "Geçmişten bahsetmiyorum" Nacho öne sürdü. "Phil’i imzalamaya karar verdiğimizde bunu yaptık çünkü onun oyunu Avrupa basketboluna çok benziyor, asist verebiliyor, ekstra pas veriyor, savunmada agresif ve Heurtel’i iyi tamamlayabileceğini düşünüyoruz.".